راهنمای نصب دوربین مداربسته

راهنمای نصب دوربین مداربسته نصب دوربین مداربسته قیمت نصب دوربین مداربسته irancams.ir

دوربین مداربسته یکی از نیازهای امنیتی و نظارتی برای هر کسب و کار، ساختمان و منازل است. با وجود دوربین مداربسته در محل کار، منازل، پارکینگ ها و تمام فضاهای عمومی و نیمه عمومی و حتی فضاهای داخلی منازل و ادارات، آرامش و آسودگی خاطر بیشتری به همراه دارید. نصب دوربین مداربسته یکی از مواردی است که عموم مردم احساس می کنند فرآیندی ساده و آسان و قابل اجرا توسط خریداران دوربین مداربسته است، اما نصب دوربین مداربسته در عمل فرآیندی تخصصی است و مهارت نصاب دوربین مداربسته کمک ویژه ای در بهره گیری از بهترین فضا و بهترین مکان به ما دارد.

نصب دوربین مداربسته باید به گونه ای صورت بگیرد که بهترین زاویه دید، بهترین کیفیت تصویر با توجه به نور محیط و کمترین هزینه کابل کشی را در بر داشته باشد. لذا از این حیث فرآیند نصب دوربین مداربسته را باید فرآیندی تخصصی ذکر کرد که عموم مردم با آموزش و داشتن دانش و مهارت آن می توانند اقدام به نصب و راه اندازی دوربین مداربسته کنند.

پس همیشه باید به یاد داشته باشیم که فعالیت های تخصصی نیازمند استفاده از دانش و مهارت افرادی است که در آن زمینه مذکور فعالیت داشته اند و از آن طریق می توانند به ما کمک کنند.

 

برای نصب دوربین مداربسته باید چندین قدم مهم را در نظر بگیریم:

 

قدم اول:

بازدید از محل نصب دوربین مداربسته

اولین قدم برای نصب دوربین مداربسته بازدید از محل نصب دوربین مداربسته توسط تیم فنی نصب است. وظیفه این تیم شناسایی دقیق نیازمندی های نصب دوربین مداربسته است. این نیازمندی ها شامل مواردی نظیر تعیین تعداد دوربین مداربسته موردنیاز و جانمایی آن ها، تعیین میزان کابل کشی و مسیر کابل کشی (داکت، سقف کاذب، کف ساختمان و…)، نیزا یا عدم نیاز به استفاده از سیستم های حفاظتی یا نظارتی بی سیم، تعیین محل استقرار دستگاه DVR و مواردی اینچنینی که مربوط به تعیین نقشه نصب می شود.

دستگاه ضبط تصاویر شبکه ان وی آر NVR دی وی آر DVR دستگاه ضبط تصاویر رکوردر irancams.ir

قدم دوم:

تعیین سیستم مناسب محل نصب دوربین مداربسته

دومین قدم برای نصب دوربین مداربسته مشخص شدن سیستم مناسب قابل پیاده سازی در محل نصب دوربین مداربسته است. این مرحله کمک ویژه ای به انتخاب صحیح تر نوع دوربین مداربسته و نوع سیستمی که قرار است پیاده سازی شود دارد. در این قدم باید تصمیم گیری شود که از سیستم های دوربین مداربسته تحت شبکه (IP) یا سیستم های دوربین مداربسته آنالوگ (CVI, AHD, TVI, CVBS) استفاده شود. به عنوان مثال در این مرحله باید اولویت های خریدار دوربین مداربسته در نظر گرفته شود. مثلا اگر اولویت یک شخص یا سازمانی در اختیار داشتن دوربین مداربسته با کمترین هزینه ممکن و بیشترین بازدهی است باید از فناوری  CVIبرای راه اندازی این سیستم استفاده کرد. با استفاده از این فناوری تا 500 متر برای هر دوربین مداربسته می توانیم کابل کشی انجام بدهیم.

*** جهت آشنایی بهتر و کسب اطلاعات کافی در مورد دوربین های مداربسته داهوا حتما مقاله امتیازات دوربین مداربسته داهوا را مطالعه نمایید.

 

قدم سوم:

خرید دوربین مداربسته و دستگاه دی وی آر

برای خرید دوربین مداربسته باید به موارد مهمی که باعث افزایش و کاهش قیمت تمام شده می شود توجه داشت. یکی از عوامل تاثیرگذار در قیمت تمام شده سیستم های حفاظتی و نظارتی، برند و گارانتی دستگاه های خریداری شده است. با توجه به قیمت های موجود در بازار دوربین مداربسته، پیشنهاد ما به شما خرید محصولات برند داهوا است. محصولات داهوا با گارانتی های معتبر دو یا سه ساله در بازار موجود هستند. از بهترین شرکت های گارانتی کننده محصولات داهوا می توان به شرکت فراگستر و فوژان اکسوم نام برد. همیشه به یاد داشته باشید که لیبل گارانتی دستگاه بر روی جعبه دستگاه خریداری شده قرار دارد و زمان شروع و اتمام گارانتی بر روی آن ها درج شده است. با خریداری محصولات دارای گارانتی، ما محصولی اورجینال و اصلی در اختیار داریم.

دوربین مداربسته داهوا دی وی آر داهوا محصولات داهوا irancams.ir

در مورد انتخاب صحیح تر نوع دوربین مداربسته و دستگاه دی وی آر باید ذکر کنیم که خریدار دوربین مداربسته باید اولویت های خود را شناسایی کند. ممکن است اولویت خرید دوربین مداربسته یک شخص یا سازمان صرفا جزئیات تصاویر بالا و ضبط صدای محیط همراه با تصاویر است، در اینجا ما به شما دوربین مداربسته 5 مگاپیکسلی داهوا را معرفی خواهیم کرد که در بعضی از مدل های آن امکان ضبط صدای همزمان با تصاویر نیز وجود دارد که ما اصطلاحا به این دوربین ها دوربین مداربسته میکروفن دار می گوییم. از سوی دیگر ممکن است اولویت شخص دیگری از خرید دوربین مداربسته صرفا خرید دوربین مداربسته با کمترین قیمت ممکن برای سیستم نظارتی است. ما به این شخص قطعا محصولات سری کوپر داهوا را معرفی می کنیم. این محصولات دارای پایین ترین قیمت ممکن ولی در عین حال کیفیتی عالی است. حتی ممکن است خریدار دوربین مداربسته نیاز به ثبت پلاک خودرو در هنگام ورود و خروج خودرو داشته باشد که در اینجا نیز دوربین های متعددی در بین محصولات داهوا برای این منظور وجود دارد.

برای انتخاب و خرید دستگاه دی وی آر نیز به مانند دوربین مداربسته، ابتدا باید اولویت های خریداران را در نظر گرفت. دستگاه های دی وی آر در نسخه های دستگاه 4 کانال، دستگاه 8 کانال، دستگاه 16 کانال، دستگاه 32 کانال در بازار موجود است. این دستگاه ها باید با توجه به نیاز خریدار و تعداد دوربین نصب شده در محل خریداری شود. به طور مثال برای منازل معمولا از دستگاه های 8 کانال استفاده می شود اما در اینجا نیازمندی های افراد با یکدیگر متفاوت است و ممکن است نیاز یک ساختمان 100 متری، 15 دوربین مداربسته باشد اما نیاز ساختمان مشابه دیگر با 8 دوربین مداربسته نیز برطرف شود.

دستگاه ضبط تصویر داهوا رکوردر داهوا دستگاه ضبط تصاویر داهوا irancams.ir

در مجموع باید یادآوری شود که امکانات پایه ای یکسانی در محصولات داهوا قرار دارد که همان محصولات پایین رده و میان رده نیز، نیاز بسیاری از کاربران را برطرف می کند اما ما می توانیم با مشخص شدن اولویت های خریداران، بهترین دوربین مداربسته داهوا و دستگاه دی وی آر داهوا موجود در بازار را به ایشان معرفی کنیم.

 

قدم چهارم:

خرید هارد برای سیستم های حفاظتی و نظارتی

انتخاب هارددیسک مناسب برای سیستم دوربین مداربسته باید با وسواس خاصی انجام شود چون یکی از بخش های مهم خرید تجهیزات دوربین مداربسته است. برای انتخاب هارددیسک موردنیاز باید به کیفیت ضبط دستگاه دی وی آر، تکنولوژی ذخیره تصاویر، کیفیت تصویر دوربین مداربسته، استفاده از دوربین مداربسته میکروفن دار و تعداد روزهای ضبط تصاویر دقت داشت. در نظر داشته باشید که برای دی وی آر داهوا می توان از ظرفیت های متفاوتی با توجه به انتظارات خریداران استفاده کرد. به عنوان مثال برای دستگاههای اقتصادی داهوا می توان از یک هارد تا 6 ترابایت ظرفیت استفاده کرد، یا حتی برای برخی از DVRهای داهوا می توان تا 8 هارددیسک 16 ترابایتی استفاده کرد!

ظرفیت هارددیسک، کَش هارددیسک، فناوری ساخت و برند هارددیسک از مشخصه های مهم برای خرید هارددیسک مناسب است. از بهترین برندهای هارددیسک مورد استفاده در دوربین های مداربسته می توان به Western Digital، Toshiba و Seagate اشاره کرد.

مناسب ترین و بهترین و پرفروش ترین هاردهای مصرفی در دستگاه های ضبط کننده تصاویر هارد بنفش شرکت وسترن و هارد های سورولیانس شرکت سیگیت و توشیبا می باشند که مخصوص دستگاه ههای ضبط کننده تصاویر تولید می شوند چرا که این دستگاه ها 24 ساعته روشن و در حال ضبط هستند و نیاز به هارد هایی با کیفیت و سرعت مناسب دارند.

 

قدم پنجم:

خرید کابل برای نصب دوربین مداربسته

برای نصب دوربین مداربسته آنالوگ (CVI, AHD, TVI, CVBS) از کابل کواکسیال (کابل کواکسیال ترکیبی، کابل RG تک) و برای نصب دوربین مداربسته IP از کابل شبکه  CAT6یا CAT5e استفاده می شود. کابل کواکسیال توانایی انتقال صدا و تصویر را به صورت همزمان دارد، یعنی ما با استفاده از کابل کواکسیال می توانیم از دوربین مداربسته میکروفن دار نیز استفاده کنیم.

از بهترین برندهای کابل شبکه می توان به LEGRAND و NEXANS اشاره کرد. همچنین برای استفاده از کابل کواکسیال نیز می توانیم از محصولات داخلی با کیفیت استفاده کنیم.

برای اتصال دوربین مداربسته به دستگاه دی وی آر به فیش BNC یا سوکت شبکه نیاز داریم. بدین صورت که برای کابل کواکسیال، ابتدا و انتهای کابل را فیش BNC وصل می کنیم که از یک طرف کابل به دوربین مداربسته و طرف دیگر به دستگاه دی وی آر متصل می کنیم. سه نوع فیش BNC لحیمی، BNC پیچی و BNC پِرِسی از رایج ترین فیش های BNC موجود در بازار هستند که فیش  BNCپیچی کاربرد بیشتری دارد که به دلیل راحتی در نصب طرفداران زیادی دارد.

برای اتصال دوربین مداربسته تحت شبکه (IP) از سوکت شبکه استفاده می کنیم. بدین صورت که دو سمت کابل را به وسیله آچار شبکه، سوکت می­زنیم و دوربین را به شبکه (سوئیچ یا دستگاه NVR) متصل می­کنیم.

 

قدم ششم:

خرید منبع تغذیه و آداپتور برای نصب دوربین مداربسته

دوربین مداربسته برای راه اندازی نیاز به منبع برق 12 ولت دی سی 2 تا 5 آمپر دارد. در نظر داشته باشید که ما برای اکثر دوربین های مداربسته 2 آمپر در نظر می گیریم که این میزان آمپر را می توانیم از آداپتور تکی یا منبع تغذیه صنعتی تامین کنیم. انتخاب منبع تغذیه مناسب براساس نوع و میزان کابل کشی مشخص می شود. اگر میزان کابل کشی بیشتر از 300 متر باشد یا طول بلندترین کابل دوربین مداربسته ما بیشتر از 300 متر باشد، منطقی است که از کابل کواکسیال و برق مجزا یا کابل ترکیبی دارای کیفیت ساخت بالا برای انتقال جریان برق 220 ولت استفاده کرد و در کنار دوربین مداربسته از یک عدد آداپتور 12 ولت دی سی 2 الی 5 آمپر استفاده کرد. همچنین در مواقعی که نیاز به استفاده از آداپتور در کنار دوربین مداربسته داریم، می توانیم از یک باکس پلاستیکی (CamBox) برای قرار دادن آداپتور در آن استفاده کنیم. همچنین در دوربین مداربسته IP می توان انتقال جریان برق را به دو صورت انجام داد: از طریق کابل برق و از طریق کابل شبکه (فناوری POE).

بهترین دوربین مداربسته IP دوربین مداربسته IP دوربین شبکه irancams.ir

البته در بسیاری از فضاها نیز می توان از منبع تغذیه صنعتی استفاده کرد. برای این منظور با توجه به تعداد دوربین ها و تعیین میزان آمپر موردنیاز دوربین های مداربسته، ما از یک منبع تغذیه صنعتی در کنار دستگاه NVR یا دستگاه DVR استفاده می­کنیم، بدین صورت که کابل برق دوربین مداربسته از یک طرف به منبع تغذیه صنعتی متصل می شود و از طرف دیگر به وسیله فیش پاور نَری به دوربین مداربسته اتصال داده می شود، این بدان معناست که ما برای تامین برق موردنیاز هر دوربین مداربسته از یک عدد فیش پاور نَری استفاده می کنیم.

 

قدم هفتم:

خرید لوازم جانبی نصب دوربین مداربسته

مودم: برای انتقال تصاویر بر روی گوشی موبایل، لپ تاپ یا کامپیوتر باید از مودم استفاده کرد. با استفاده از مودم می توانیم انتقال تصویر را از طریق کابل و یا به صورت بی سیم انجام دهیم. برای انتقال تصویر، یک کابل LAN از پشت دستگاه مودم تا دستگاه ضبط کننده تصویر (DVR یا NVR) متصل می شود، سپس از طریق منوی دستگاه ضبط کننده تصویر تنظیمات مربوطه انجام شده و اپلیکیشن موردنیاز برای انتقال تصاویر را داخل دستگاه موردنظر نصب و راه اندازی می کنیم. برای انتقال تصاویر توسط مودم می توانیم از انواع مودم های موجود در بازار (مودم ADSL، مودم سیمکارتی، مودم فیبر نوری و …) استفاده کنیم.

سوئیچ: در سیستم حفاظتی و نظارتی IP برای اتصال دوربین مداربسته به دستگاه ضبط کننده تصویر (NVR) از سوئیچ استفاده می کنیم. در صورت استفاده از سوئیچ های POE می توانیم از طریق کابل شبکه برق موردنیاز دوربین های مداربسته را تامین کرد. راه ارتباطی دستگاه NVR با سوئیچ شبکه از طریق یک کابل شبکه صورت می گیرد. در صورت استفاده از مودم برای انتقال تصاویر می توانیم مودم خود را برای اتصال در شبکه به سوئیچ متصل کنیم.

مانیتور: جهت راه اندازی و مشاهده تصاویر دوربین های مداربسته، می بایست از طریق کابل HDMI یا VGA دستگاه ضبط تصاویر (دی وی آر، اِن وی آر) را به یک نمایشگر متصل کرد. کیفیت تصاویر به وسیله اتصال از طریق کابل HDMI نسبت به کابل VGA بالاتر بوده و به وسیله آن می توان صدا را نیز منتقل کرد. برای این منظور ما می توانیم از تمامی مانیتورهای موجود در بازار استفاده کنیم. اما برای بازدهی بیشتر و مشاهده تصاویر با کیفیت واقعی نیاز است از مانیتوری با حداقل کیفیت 1080P استفاده کنیم، چون تمامی دوربین های مداربسته و ضبط کننده های تصاویر داهوا از کیفیت تصویر 1080P پشتیبانی می کنند.

رک: از رک می توان به عنوان محفظه ای برای حفاظت و امنیت تجهیزات دوربین مداربسته استفاده کرد. رک ها در ظرفیت های متفاوتی تولید و عرضه شده اند. رک 4 یونیت، 6 یونیت، 7 یونیت، 9 یونیت و… از رک های پر استفاده در مکان های مختلف هستند، اما ما با توجه به میزان تجهیزات مورد استفاده و فضای موجود، اقدام به خرید رک می کنیم. بهتر است محل قرارگیری رک در فضایی باشد که در دسترس عموم نباشد. جنس بدنه رک ها عموما از فلز است. برخی از رک ها دارای درب شیشه ای و برخی دیگر دارای درب فلزی هستند. رک ها دارای قابلیت نصب فن هستند که گرمای موجود در محفظه به وسیله این فن تهویه می شود. رک ها دارای قفل هستند تا امکان دسترسی افراد غیر به تجهیزات داخل آن کاهش یابد. بعضی از رک ها دارای سینی های ثابت و متحرک هستند که جهت قرارگیری تجهیزات مانند سوئیچ، دستگاه ضبط تصویر، مودم، روتر، یو پی اس، محافظ برق، پاور ماژول و … استفاده می شود. بهتر است برای ایمن تر بودن تجهیزات دوربین مداربسته در داخل رک از محافظ برق مناسب استفاده شود.

 

 

نحوه نصب دوربین مداربسته

قبل از اقدام به نصب دوربین مداربسته باید تمامی قدم های ذکر شده را رعایت کنید. انتخاب ارتفاع و زاویه مناسب برای نصب دوربین مداربسته یکی از موارد مهم و حائز اهمیت است، زیرا برای در اختیار داشن جزئیات عالی و تصاویری با کیفیت و همچنین تصویربرداری از بهترین فضای موجود تاثیر گذار است. برای مثال در هنگام نصب دوربین مداربسته در آپارتمان، منزل مسکونی یا ادارات بهترین ارتفاع مناسب برای نصب دوربین مداربسته 2.30 تا 3.50 متر است. اما با این حال این اعداد تقریبی هستند و با توجه به زاویه تصویربرداری، ابعاد محیط، نور محیط، اشیای اطراف دوربین مداربسته، دسترسی و … بهترین ارتفاع برای نصب دوربین مداربسته تعیین می شود. البته بهتر است در انتخاب ارتفاع نصب دوربین مداربسته دسترسی های افراد و زاویه تصویربرداری از محیط در نظر گرفته شود.

 

نصب دوربین مداربسته ورودی آپارتمان

در یک آپارتمان مسکونی در اختیار داشتن 2 عدد دوربین مداربسته در محوطه بیرونی ساختمان الزامی است. این دوربین های مداربسته باید به گونه ای تعبیه شوند که تردد افراد و وسایل نقیله پوشش داده شود و حتما در ترددها چهره افراد و پلاک وسایل نقلیه مشخص باشد. اگر آپارتمان دارای دو درب ورودی و خروجی سواره و پیاده از برهای متفاوت (درها در ضلع های متفاوت) باشد. نصب 2 عدد دوربین مداربسته در هر یک از ضلع ها الزامی است.

 

نصب دوربین مداربسته در پارکینگ

نصب دوربین مداربسته در پارکینگ های مسکونی باید به گونه ای باشد که به طور کامل ورودی ها و خروجی های پارکینگ را پوشش تصویری دهیم. ضمنا نصب دوربین مداربسته به صورتی انجام شود که نقطه کور در محیط نصب دوربین مداربسته وجود نداشته باشد و زاویه قرارگیری دوربین ها به گونه ای باشد که دوربین ها یکدیگر را پوشش دهند و تصاویر آنها مکمل یکدیگر باشند. حتما شرایط نوری محیط در روز و شب مورد بررسی قرار گیرد تا در ساعات مختلف از شبانه روز که نور محیط کم یا زیاد می شود، افت کیفیت تصویر محسوسی حاصل نشود. چهره افراد در هنگام ورود به آسانسور باید مشخص باشد، یکی از نقاط مهم پوشش دهی تصویر در پارکینگ آپارتمان مسکونی درب های آسانسور و ورودی راه پله ها می باشد. حتی الامکان محل قرارگیری دوربین به گونه ای باشد که تردد افراد در این مناطق به طور کامل پوشش داده شود. در صورت استفاده از دوربین مداربسته مناسب و زاویه مناسب قرارگیری آن، باید شماره طبقه ای که افراد در آن از آسانسور پیاده شده اند را در تصاویر ضبط شده داشته باشیم.

 

نصب دوربین مداربسته در راهرو ها و پاگردهای

نصب دوربین مداربسته در راهرو ها و پاگردهای آپارتمان مسکونی باید به گونه ای باشد که به حریم خصوصی افراد تجاوز نکند. مثلا در پاگردهای آپارتمان مسکونی، اگر زاویه دوربین مداربسته به صورتی تنظیم شده باشد که درب ورودی واحد مسکونی در زاویه دید قرار گرفته باشد حریم خصوصی آن واحد مسکونی نقض شده است چرا که کنترل افراد در حریم خصوصی قانونی نیست. برای مطالعه بیشتر می توانید قوانین نصب دوربین مداربسته در آپارتمان را مطالعه کنید.

 

نصب دوربین مداربسته در آسانسور

نصب دوربین مداربسته در آسانسور باید با تاییدیه کتبی هیئت مدیره آپارتمان یا تایید تمامی ساکنین آپارتمان صورت بگیرد و حتما می بایست از تابلوهای اطلاع رسانی تجهیز آسانسور به دوربین مداربسته، در داخل کابین آسانسور استفاده کرد. نصب دوربین مداربسته در آسانسور باعث ایجاد امنیت بیشتر و کاهش میزان جرائم می شود. با توجه به محدود بودن ارتفاع و فضا در کابین آسانسورها، بهترین محل نصب دوربین در جهتی است که ورود و خروج به کابین و صفحه کلید طبقات داخل آسانسور کاملا واضح باشد. در نظر داشته باشید که برای کابین آسانسور باید از دوربین مداربسته با لنز واید استفاده کرد. برای این منظور می توان از دوربین هایی با لنز 2.8 میلی متر یا 1.7 میلی متری استفاده کرد.

برای آشنایی بیشتر با انواع لنز مورد استفاده در دوریبن های مداربسته مقاله انواع لنز دوربین مداربسته را مطالعه فرمایید.

 

نصب دوربین مداربسته در بام (پُشت بام)

نصب دوربین مداربسته در بام (پُشت بام) آپارتمان باید به صورتی انجام شود که ورودی و خروجی به بام آپارتمان از دو طرف در تصاویر پوشش داده شود. به عبارتی یک دوربین مداربسته در آخرین پاگرد آپارتمان که به بام آپارتمان منتهی می شود تعبیه شود و دوربین مداربسته دیگر بر روی دیوار بام آپارتمان و در قسمت ورودی افراد به بام آپارتمان تعبیه می شود باید زاویه ای را در بر بگیرد که فقط درب ورودی به بام را پوشش دهد.

اگر نیاز به نصب دوربین مداربسته در محوطه بام آپارتمان را داشته باشید باید به گونه ای محل و زاویه دوربین مداربسته را قرار داد که تصویر بام آپارتمان های دیگر در تصویر دوربین مداربسته مشاهده نشود، زیرا با مشاهده شدن تصویر بام آپارتمان همسایه ها حریم خصوصی آن ها نقض می شود.

 

نصب دستگاه ضبط  تصاویر یا DVR/XVR/NVR

حال نوبت نصب دستگاه ضبط تصاویر یا همان DVR/XVR/NVR می رسد.

قدم اول: باز کردن پیچ های دستگاه ضبط کننده تصاویر.

قدم دوم: قرار دادن هارد در داخل دستگاه، اتصال کابل های SATA و پاور به هارد و فیکس کردن هارد توسط پیچ های مخصوص به بدنه دستگاه.

قدم سوم: اتصال منبع تغذیه یا آداپتور و ماوس به دستگاه ضبط کننده تصاویر.

قدم چهارم: اتصال نمایشگر به دستگاه ضبط تصاویر توسط کابل تصویر HDMI یا VGA.

قدم پنجم: انجام تنظیمات اولیه منوی دستگاه مانند تنظیم ساعت و تاریخ، تنظیم کیفیت نمایش، تنظیم پسوورد، تنظیم نوع ضبط، تنظیم هارددیسک، تنظیمات شبکه و … .

در هنگام نصب دستگاه ضبط کننده تصاویر باید محل قرار گرفتن دستگاه به گونه ای انتخاب شود که از دسترسی عموم به دور باشد. حتی الامکان در ساختمان هایی مثل آپارتمان های مسکونی، اداری، تجاری و کلیه ساختمان هایی که مشاعات وجود دارد، دستگاه ضبط کننده تصاویر باید در فضایی تعبیه شود که در دید نباشد و در مشاعات قرار بگیرد. به عنوان مثال یکی از بهترین نقاط برای قرارگیری دستگاه ضبط کننده تصاویر در آپارتمان ها، اتاق آسانسور، اتاق سرایداری یا انبار مشاعات است.

 

نحوه اتصال کابل های دوربین مداربسته به دستگاه ضبط تصاویر DVR/XVR/NVR

در این مرحله از نصب، آداپتور دوربین های مداربسته را به برق وصل می کنیم.

دوربین‌های آنالوگ با استفاده از کابل کواکسیال به پورت BNC متصل می‌شوند. و دوربین‌های آی پی با کابل شبکه به پورت RJ45 وصل می‌شوند. کابل کواکسیال دوربین را به DVR وصل کنید. یک سر این کابل‌ها به خروجی دوربین و سر دیگر آن به پورت‌های ورودی روی DVR وصل می‌شوند.

برای نصب کابل شبکه در دوربین‌های IP فقط کافی است با یک فشار رو به پایین بر روی زبانه، سوکت سر کابل را داخل پورت جا بیندازید.

دوربین اسپیددام دوربین مداربسته اسپید دام دوربین مداربسته irancams.ir

کلام پایانی

در آخر باید گفت که برای نصب تجهیزات سیتم های امنیتی، حفاظتی و نظارتی بهتر است از متخصصین این حوزه کمک بگیرید. فرآیند نصب دوربین مداربسته و تجهیزات امنیتی هزینه اجرایی بالایی ندارد اما اصول، قواعد و قوانین خاصی دارد که عموم مردم از آن ها آگاهی ندارند. همچنین استفاده از تجربه یک تیم نصب دوربین مداربسته حرفه ای می تواند جانمایی مناسب، کابل کشی اصولی و استفاده از حداکثر قابلیت های مناسب دوربین مداربسته و دستگاه ضبط تصاویر را برای شما به همراه داشته باشد. لذا برای در اختیار داشتن بهترین سیستم حفاظتی، به شما پیشنهاد می کنیم که با کمی هزینه از در اختیار داشتن سیستم حفاظتی قدرتمندی که براساس اصول و منطبق با استانداردهای جهانی شکل گرفته است از تیم فنی ایرانکمز استفاده کنید. تیم فنی ایرانکمز با خدماتی نظیر بازدید رایگان پروژه، مشاوره رایگان تلفنی و ارائه راه حل و پیشنهادات اساسی به جهت کمک بیشتر و بهتر به شما عزیزان ایرانکمزی آماده خدمت رسانی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مقاله

پرداخت آنلاین امن

پرداخت با کارت‌های شتاب

express-delivery

ارسال سریع

ارسال در کوتاه‌ترین زمان

پشتیبانی پاسخ‌گو

پشتیبانی و مشاوره فروش رایگان
گارانتی

ضمانت اصل بودن

تضمین اصالت کالا با گارانتی معتبر

بازدید از موقعیت

بازدید رایگان از محل نصب (شهر تهران)

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

0 محصول سبد خرید
حساب کاربری من